Мэдээ:
  • Улсын хэмжээнд 2017 оны эхний 10 сарын байдлаар 60 817 эх төрсөн нь өнгөрсөн оны мөн үеэс 4764 төрөлтөөр буюу 7.3 хувиар буурсан байна. 2017 оны эхний 10 сарын байдлаар улсын хэмжээнд 61 187 хүүхэд амьд төрсөн нь өнгөрсөн оны мөн үеэс 4708 хүүхдээр буюу 7.1 хувиар буурчээ. Амьд төрсөн хүүхдийн 31 665 буюу 51.8 хувь нь хүү, 29 522 буюу 48.2 хувь нь охин байна. Улсын хэмжээнд 2017 оны эхний 10 сарын байдлаар эхийн эндэгдлийн 15 тохиолдол бүртгэгдэж, 100 000 амьд төрөлтөд 24.5 байгаа нь өнгөрсөн оны мөн үеэс 17 тохиолдол буюу 100 000 амьд төрөлтөд 24.1-оор буурсан байна. Улсын хэмжээнд нялхсын эндэгдлийн 849 тохиолдол бүртгэгдэж, 1000 амьд төрөлтөд 13.9 ногдож байгаа нь өнгөрсөн оны мөн үетэй харьцуулахад 293 тохиолдлоор буюу 1000 амьд төрөлтөд 3.4-оор буурсан үзүүлэлттэй байна. Улсын хэмжээнд 2017 оны эхний 10 сарын байдлаар тав хүртэлх насны хүүхдийн эндэгдлийн 1034 тохиолдол бүртгэгдэж, 1000 амьд төрөлтөд 16.9 ногдож байгаа нь өмнөх оны мөн үеэс 372 тохиолдлоор буюу 1000 амьд төрөлтөд 4.4-оор буурсан үзүүлэлттэй байна. 2017 оны эхний 10 сарын байдлаар нас баралтын 13 109 тохиолдол бүртгэгдсэн нь өнгөрсөн оны мөн үеэс 438 тохиолдлоор буурсан байна. Нийт нас баралтын 7964 тохиолдол буюу 60.8 хувь нь эрэгтэй, 5145 буюу 39.2 хувь нь эмэгтэй байна. Улсын хэмжээнд 28 төрлийн 36 695 халдварт өвчний тохиолдол бүртгэгдэж, 10 000 хүн амд 120.0 ногдож байна. Өмнөх оны мөн үеэс 25 762 тохиолдлоор буюу 10 000 хүн амд ногдох өвчлөл 84.3-оор буурсан байна.
Өнөөдөр29
Өчигдөр176
Энэ 7 хоногт38
Нийт7840
ТӨРӨЛЖСӨН МЭРГЭЖЛИЙН СУРГАЛТЫН ХУВААРЬ.

2017-2018 ОНЫ ХИЧЭЭЛИЙН ЖИЛД СУВИЛАХУЙ, ТУСГАЙ МЭРГЭЖИЛТНИЙ ТӨРӨЛЖСӨН МЭРГЭЖЛИЙН СУРГАЛТЫН ХУВААРЬ.

2017-2018 ОНЫ ХИЧЭЭЛИЙН ЖИЛД СУВИЛАХУЙ, ТУСГАЙ МЭРГЭЖИЛТНИЙ ТӨРӨЛЖСӨН МЭРГЭЖЛИЙН СУРГАЛТАНД ЭЛСЭГЧИД ХУВААРИЙН ДАГУУ СУРГАЛТ ЭРХЛЭГЧ БАЙГУУЛЛАГЫН СУРГАЛТЫН АЛБАНД БҮРТГҮҮЛНЭ ҮҮ.

2017.10.11

(Мэс засал, мэдээгүйжүүлэг, эрчимт эмчилгээ, яаралтай тусламжийн чиглэлээр суралцагчид болон 2017.10.10-ны өдрийн шалгалтанд тэнцэгчдэд томилолт олгоно.)


 

Овог

Нэр

Регистрийн дугаар

Харъяалал

Төлбөр

Сургалт эрхлэгч байгууллага

Арьсны сувилахуй

  1.  

ИА94100808

Баярсайхан

Мягмарсүрэн

Завхан аймгийн нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

АӨСҮТ

Гэмтэл согогийн сувилахуй

  1.  

АН87092301

Энэбиш

Бадамханд

Архангай аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

ГССҮТ

  1.  

КА93112802

Чулуунцэцэг

Цэцэгдэлгэр

Өмнөговь аймгийн Бүсийн оношилгоо эмчилгээний төв

Төрийн сан

ГССҮТ

  1.  

ЦЖ76080405

Дамба

Нэргүй

Нийслэлийн Баянзүрх дүүргийн Эрүүл мэндийн төв

Байгууллага

ГССҮТ

  1.  

ДЮ69022063

Цэндсүрэн

Гэрэлмаа

Увс аймгийн Баруунтуруун сумын эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

ГССҮТ

  1.  

ЕТ97111709

Бямба

Отгонбямба

Дорноговь аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг

Хувь

ГССҮТ

Дархлаажуулалтын сувилахуй

  1.  

ИЮ92111701

Болдбаатар

Самбууням

Нийслэлийн Хан-Уул дүүргийн "Мэндсаруул" Өрхийн эрүүл мэндийн төв

Байгууллага

ХӨСҮТ

  1.  

ЖК90082102

Алтансүх

Должинжав

Дорноговь-Хатанбулаг

Төрийн сан

ХӨСҮТ

  1.  

ЕГ92101800

Балжирмаа

Санжханд

Дорноговь аймгийн Дэлгэрэх сумын эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

ХӨСҮТ

10.   

ВП74060601

Даш

Дэнсмаа

Нийслэлийн Налайх дүүргийн Эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

ХӨСҮТ

11.   

ХА69110301

Сүхбаатар

Сувдаа

Нийслэлийн Сүхбаатар дүүргийн Эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

ХӨСҮТ

12.   

ЛГ94080108

Будсүрэн

Болорчимэг

Сүхбаатар аймгийн Дарьганга сумын Эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

ХӨСҮТ

13.   

ГЗ75102904

Жамбал

Жаргалсайхан

Булган-Сайхан сум

Төрийн сан

ХӨСҮТ

14.   

КМ92070506

Батбаяр

Батчулуун

Өмнөговь аймгийн Ханхонгор сумын эрүүл мэндийн төв

Байгууллага

ХӨСҮТ

15.   

СЭ90072908

Цогоо

Мөнгөнтуул

Хэнтий аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

ХӨСҮТ

16.   

ОН78071567

Гостоорог

Уранчимэг

Увс аймгийн "Мөнхбишрэлт" Өрхийн эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

ХӨСҮТ

17.   

ПБ84022466

Эрдэнэбилэг

Энхмаа

Ховд аймгийн Бүсийн оношилгоо эмчилгээний төв

Төрийн сан

ХӨСҮТ

18.   

ОВ74070200

Хүүхээ

Нямсүрэн

Увс аймгийн Давст сумын Эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

ХӨСҮТ

19.   

ЗМ74101708

Дүүнээ

Оюунтунгалаг

Дундговь аймгийн нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

ХӨСҮТ

20.   

КВ73012103

Эрэн

Хоролмаа

Өмнөговь аймгийн Булган сумын эрүүл мэндийн төв

Байгууллага

ХӨСҮТ

21.   

ЛЮ86030461

Цогтоо

Оюун-Эрдэнэ

Сүхбаатар аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

ХӨСҮТ

22.   

РФ88050467

Өлзийсайхан

Ураннэмэх

Хөвсгөл аймгийн "Далайн Элбэрэл" Өрхийн эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

ХӨСҮТ

23.   

ДД84122003

Бундан

Энх-Оюун

Говь-Алтай аймгийн Дарви сумын эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

ХӨСҮТ

24.   

ОО86032768

Чирээбал

Батцэнгэл

Говь-Алтай аймгийн Баян-Уул сумын эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

ХӨСҮТ

25.   

ДЮ66062465

Давдай

Бурмаа

Нийслэлийн Баянзүрх дүүргийн "Ачлахуй" өрхийн эрүүл мэндийн төв

Байгууллага

ХӨСҮТ

26.   

ВМ89100605

Мижиддорж

Энхжаргал

Баянхонгор-Баянхонгор-Нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

ХӨСҮТ

27.   

 

Дамдинсүрэн

Алтанцэцэг

Булган аймгийн Бүрэгхангай сумын эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

ХӨСҮТ

Монголын УАУ-ны бариа заслын сувилахуй

28.   

ПН80050612

Борхүү

Дамдиндорж

Ховд аймгийн Дуут сумын эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

УАУҮХ

Мэдрэлийн сувилахуй

29.   

БЗ94040706

Хатвылхат

Сабила

Баян-Өлгий аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

УГТЭ

30.   

ЕЕ94110603

Ганбаяр

Оюун-Эрдэнэ

Дорноговь аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

УГТЭ

31.   

ГЖ94102505

БАТСҮРЭН

ЧИНСАНАА

Нийслэлийн Сүхбаатар дүүргийн Эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

УГТЭ

32.   

ДЮ72111401

Лхамаа

Тэрбиш

Говь-Алтай аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

УГТЭ

33.   

ОИ91040505

Балжинням

Бат-Эрдэнэ

Увс аймгийн нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

УГТЭ


ГН95102200

мөнхзаяа

батзаяа

Булган-Булган-Нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сангийн зардлаар

УГТЭ

Нүдний сувилауй

35.   

ПЖ90022409

Баянцагаан

Чинсанаа

Говь-Алтай аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

УНТЭ

36.   

ХК78010729

Соосой

Одгэрэл

 

Хувь

УНТЭ

Нүүр амны сувилахуй

37.   

ЦД71031100

Маша

Баясаа

Нийслэлийн Баянзүрх дүүргийн эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

НШЭНТ

38.   

ЛЮ65032502

Чоймчиг

Болормаа

Нийслэлийн Баянзүрх дүүргийн эрүүл мэндийн төв

Байгууллага

НШЭНТ

39.   

ЕЙ76101003

Чимэддорж

Отгончимэг

Сэлэнгэ аймгийн Мандал сумын Нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

НШЭНТ

40.   

ШЭ80122501

Түмэнцогт

Долгорсүрэн

Нүүр амны сувилахуй

 

НШЭНТ

Нярайн сувилахуй

41.   

БК81031207

Муса

Мандат

Баян-Өлгий аймгийн Улаан хус сумын эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

ЭХЭМҮТ

42.   

БЛ95061312

Аливхан

Худабай

Баян-Өлгий аймгийн Цэнгэл сумын эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

ЭХЭМҮТ

43.   

АЮ94070403

Лхагвасүрэн

Отгонсүрэн

Архангай-Архангай-Нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

ЭХЭМҮТ

44.   

ЦЗ86062601

Очирбат

Мөнхчимэг

Улаанбаатар Интермэд эмнэлэг

Байгууллага

ЭХЭМҮТ

45.   

ИИ93031007

Тойвгоо

Туяа

Завхан аймгийн Түдэвтэйсумыйн эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

ЭХЭМҮТ

46.   

СТ88101200

Пүрэвжав

Мөнхзул

Хэнтий аймгийн Бор-Өндөр сумын нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

ЭХЭМҮТ

47.   

ВН91040203

Лувсан-Очир

Мягмарсүрэн

Хүүхдийн төв сувилал

Төрийн сан

ЭХЭМҮТ

48.   

ДД82112005

Чулуунбаатар

Дэлгэрзаяа

Говь-Алтай аймгийн Дарви сумын эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

ЭХЭМҮТ

49.   

ДЭ76021005

Довчин сүрэн

Наранчимэг

Говь-Алтай аймгийн Эрдэнэ сумын Эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

ЭХЭМҮТ

50.   

ИА96082009

Ганболд

Ганцацрал

Завхан аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

ЭХЭМҮТ

51.   

ЙП85112506

Доржгялба

Хоролсүрэн

Өвөрхангай аймгийн Бүсийн оношилгоо эмчилгээний төв

Төрийн сан

ЭХЭМҮТ

52.   

ПО95090805

Лхагважав

Наранцэцэг

Ховд аймгийн Бүсийн оношилгоо эмчилгээний төв

Төрийн сан

ЭХЭМҮТ

53.   

ОН95102701

Түмэннасан

Ариунзаяа

Увс аймгийн нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

ЭХЭМҮТ

54.   

ЕЛ96102421

Ганчулуун

Гангармаа

Дорноговь аймгийн Замын-Үүд сумын нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

ЭХЭМҮТ

55.   

АЙ90022623

Энхтуяа

Бадрал

Архангай аймгийн Хангай сумын Эрүүл мэндийн төв

Байгууллага

ЭХЭМҮТ

Өрхийн сувилахуй

56.   

КЛ87082908

Шинэхүү

Алтанбаяр

Өмнөговь аймгийн Баяндалай сумын эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

АШУҮИС

Сэргээн засахын сувилахуй

57.   

ИЭ72062407

Ягаан

Алимаа

Завхан аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

УГТЭ

58.   

ГВ93101000

Мягмаржав

Ариунзаяа

Нийслэлийн Сүхбаатар дүүргийн эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

УГТЭ

59.   

ДЗ81062821

Допирон

Загдсүрэн

 

Төрийн сан

УГТЭ

60.   

ДГ91090601

Пүрэвдорж

Өнөржаргал

Говь-Алтай аймгийн Бугат сумын эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

УГТЭ

61.   

СЭ80011502

Загдсүрэн

Өнөрцэцэг

Хэнтий аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

УГТЭ

62.   

ОЮ78011262

Намсрай

Дуламсүрэн

Увс аймгийн нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

УГТЭ

Сэтгэцийн эмгэгийн сувилахуй

63.   

ОО74121461

Жамъян

Долгор

Увс аймгийн нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

СЭМҮТ

64.   

ИА92041107

Норхлоо

Тэгшжаргал

Завхан аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

СЭМҮТ

65.   

ВМ90042006

Балжинням

Хонгорзул

Баянхонгор аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

СЭМҮТ

66.   

ЕС95052500

Батсайхан

Пүрэвсүрэн

Дорноговь аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг

 аймгийн

СЭМҮТ

67.   

ЖЯ74010804

Дашдондог

Адъяасүрэн

Дорнод аймгийн Бүсийн оношилгоо эмчилгээний төв

Төрийн сан

СЭМҮТ

Халдварт өвчний сувилахуй

68.   

ЧИ68052707

Лхагва

Оюунбилэг

Завхан аймгийн Их-Уул сумын эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

ХӨСҮТ

69.   

БЮ94091067

Маргавал

Айзат

Баян-Өлгий аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

ХӨСҮТ

70.   

МА84091207

Хасбаатар

Гэрэлмаа

Сэлэнгэ аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

ХӨСҮТ

71.   

ТЗ69101504

Даваа

Өлзийжаргал

Сэлэнгэ аймгийн Мандал сумын Нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

ХӨСҮТ

Хөнгөвчлөх эмчилгээний сувилахуй

72.   

ИЭ72082002

Содномбал

Доржлхам

Завхан аймгийн Эрдэнэхайрхан сумын эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

ХСҮТ

73.   

РЮ90011807

Лхагваа

Цэрэнчимэд

Хөвсгөл аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

ХСҮТ

Хүүхдийн сувилахуй

74.   

ЕГ95070803

Амгаландорж

Мөнх-Од

Дорноговь-Дорноговь-Нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

ЭХЭМҮТ

75.   

УД93092324

Мягмар

Батцэцэг

Нийслэлийн Налайх дүүргийн Эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

ЭХЭМҮТ

76.   

КБ74092502

Наймаахүү

Цагаанцэцэг

Өмнөговь аймгийн Баян-Овоо сумын эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

ЭХЭМҮТ

77.   

БЮ90100142

Хуанган

Нурберген

 

Хувь

ЭХЭМҮТ

78.   

ВЮ74082761

Монхор

Урнаа

ЭХЭМҮТ

Төрийн сан

ЭХЭМҮТ

79.   

ИЕ90102168

Цэрэн

Нямхүү

Завхан аймгийн Алдархаан сумын Эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

ЭХЭМҮТ

80.   

БЭ90102707

Санияз

Жанар

Баян-Өлгий аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

ЭХЭМҮТ

81.   

БЮ89042909

Аукей

Жыргау

Баян-Өлгий аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

ЭХЭМҮТ

82.   

ИФ87071700

Доржнямбуу

Чимэдцогзол

Нийслэлийн, Баянзүрх дүүргийн "Насан урт" Өрхийн эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

ЭХЭМҮТ

83.   

ЕЙ94040103

Батсүх

Өлзийт

Говьсүмбэр аймгийн Шивээговь сумын эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

ЭХЭМҮТ

84.   

ИН93112206

Батбаяр

Нямдаваа

Завхан аймгийн Тэлмэн сумын эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

ЭХЭМҮТ

85.   

ОО93081706

Жамсран

Солонго

Увс аймгийн Тэссумын Эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

ЭХЭМҮТ

86.   

ЖЗ90020202

Давгадорчин

Алтантогос

Сүхбаатар аймгийн нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

ЭХЭМҮТ

87.   

СЭ90081566

Алтангэрэл

Лхагвадулам

Хэнтий аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

ЭХЭМҮТ

88.   

ОД95030408

Ганбаяр

Аюуш

Увс аймгийн нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

ЭХЭМҮТ

Цус, хавдрын сувилахуй

89.   

ЕЭ94052803

Чулуунцэцэг

Адъяасүрэн

Дорноговь аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

ХСҮТ

Чих хамар хоолойн сувилахуй

90.   

БГ85030403

Баделгажы

Бахытгүл

Баян-Алгий аймгийн нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

УНТЭ

91.   

МА76033001

Булданаа

Баярмаа

Дархан-уул аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

УНТЭ

92.   

ХЛ75041567

Санжсүрэн

Мөнхжаргал

Нийслэлийн Чингэлтэй дүүргийн Эрүүл мэндийн төв

Хувь

УНТЭ

93.   

ВП81010301

Батхүү

Батаа

Баянхонгор аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

УНТЭ

94.   

ЙР82092602

Бямбаа

Золжаргал

Өвөрхангай аймгийн Хархорин сумын нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

УНТЭ

95.   

ЦБ66082409

Мягмарсүрэн

Янжинханд

Нийслэлийн Баянзүрх дүүргийн эрүүл мэндийн төв

Байгууллага

УНТЭ

Эмнэлгийн ариутгал судлал

 

96.   

Ядамсүрэн

Азжаргал

ТА92111125

Сэлэнгэ аймаг "Индранил" Эмнэлэг

Хувь

ХӨСҮТ

 

97.   

Цэвээн

Ариунханд

ОЖ81092603

Дархан-уул аймгийн Нийгмийн эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

ХӨСҮТ

 

98.   

Дүгэрсүрэн

Бадамцэцэг

ИЭ67031468

Хүүхдийн төв сувилал

Хувь

ХӨСҮТ

 

99.   

Шар

Бат-Эрдэнэ

СЮ79010711

Улаанбаатар "Цахиур дент" эмнэлэг

Хувь

ХӨСҮТ

 

  1.  

Лхагва

Бат-Эрдэнэ

ЕБ80031201

Дорноговь аймгийн АШУҮИС-ийн салбар сургууль

Хувийн

ХӨСҮТ

 

  1.  

Жовдоо

Баярмарт

СЗ84031516

Улаанбаатар "Титан" эмнэлэг

Хувийн

ХӨСҮТ

 

  1.  

Цэндээ

Баярсайхан

ПЖ73041305

"Хүрээ" амаржих газар

Байгууллага

ХӨСҮТ

 

  1.  

Батдорж

Баярхүү

ЛЛ69083161

Сүхбаатар

Төрийн сан

ХӨСҮТ

 

  1.  

Баярсайхан

Ганчимэг

МН89050862

Улаанбаатар-Сэтгэцийн эрүүл мэндийн үндэсний төв

Хувь

ХӨСҮТ

 

  1.  

Дагважанцан

Дуламсүрэн

ИВ86070407

Завхан-Баянхайрхан

Төрийн сан

ХӨСҮТ

 

  1.  

Гомбодорж

Дэлгэрмаа

ГЮ71012464

Орхон аймгийн "Медипас" эмнэлэг

хувийн

ХӨСҮТ

 

  1.  

Чимэдцэрэн

Мөнгөнзаяа

ИУ81073001

Завхан аймгийн Шилүүстэй сумын сум дундын эмнэлэг

Төрийн сан

ХӨСҮТ

 

  1.  

Төмөр

Мөнхдэлгэр

ЧВ77122407

"Хүрээ" амаржих газар

Байгууллага

ХӨСҮТ

 

  1.  

Догмидцэрэн

Мөнхцэцэг

ПЮ83031921

Ховд аймгийн Бүсийн оношилгооны төв

Төрийн сан

ХӨСҮТ

 

  1.  

Дуламдорж

Нинжбадгар

ИЙ82061704

Улаанбаатар, Сөүл эмнэлэг

Хувиараа

ХӨСҮТ

 

  1.  

Гаваа

Норжинсүрэн

ИР93090527

Өмнөговь аймгийн Цогтцэций сумын "Агь дент" шүдний эмнэлэг

Хувь

ХӨСҮТ

 

  1.  

Дашцэрэн

Оюунчулуу

КЕ72022505

Өмнөговь аймгийн Манлай сумын эрүүл мэндийн төв

Байгууллага

ХӨСҮТ

 

  1.  

Буян

Соёлмаа

СЭ69021208

Хэнтий аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг

Хувь

ХӨСҮТ

 

  1.  

Жавджав

Сэлэнгэ

КГ81082124

Баянхонгор аймгийн Заг сумын эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

ХӨСҮТ

 

  1.  

Дондов

Түмэндэмбэрэл

ДЮ77021108

Говь-Алтай аймгийн Халиун сумын Эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

ХӨСҮТ

 

  1.  

Чулуу

Түмэндэмбэрэл

ЕЮ71012906

Дорноговь аймгийн нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

ХӨСҮТ

 

  1.  

Давгадорж

Уранцэцэг

ЕД80012165

Улаанбаатар, Чингэлтэй дүүрэг

Хувь

ХӨСҮТ

 

  1.  

Сүх-Очир

Уранчимэг

ЧЛ85042505

Гэмтэл согог судлалын үндэсний иөв

Хувийн

ХӨСҮТ

 

  1.  

Цогзолмаа

Ууганцэцэг

ГБ84110503

Булган аймгийн Бугат сумын Эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

ХӨСҮТ

 

  1.  

Бат-Эрдэнэ

Халиунаа

ГВ93112006

Булган аймгийн Бүрэгхангай сумын Эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

ХӨСҮТ

 

  1.  

Сэдхүү

Чимэг

ИФ68050501

Завхан аймгийн Эрдэнэхайрхан сумын эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

ХӨСҮТ

 

  1.  

Баярмаа

Энхмаа

ЕЕ87040708

Дорноговь аймгийн Сайхандулаан сумын эрүүл мэндийн төв

 

ХӨСҮТ

 

  1.  

Давагдорж

Энхсайхан

ЦВ76031363

Зэвсэгт хүчний 330 дугаар анги

Хувийн

ХӨСҮТ

 

  1.  

Төвд

Энхтайван

ДИ72031803

Дархан-уул аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг

Байгууллага

ХӨСҮТ

 

  1.  

Цагаан

Янжмаа

КИ82110708

Өмнөговь аймгийн Бүсийн оношилгоо эмчилгээний төв

Хувь

ХӨСҮТ

 

  1.  

Алтангэрэл

Буд

ЛЖ72020903

Сүхбаатар аймгийн Наран сумын эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

ЗӨСҮТ

 

  1.  

Болдбаатар

Гармаа

ДЙ01251102

Говь-Алтай аймгийн Төгрөг сум

Хувь

ЗӨСҮТ

 

  1.  

Дамдиндорж

Давааням

УШ92081147

"Оргил Дент" Незо ХХК

Байгууллага

ЗӨСҮТ

 

  1.  

Малшы

Жаныл

БЭ87031429

Баян-Өлгий-Алтай

Төрийн сан

ЗӨСҮТ

 

  1.  

Намшир

Жаргалмаа

ВА82081801

Гэмтэл согог судлалын үндэсний төв

Хувийн

ЗӨСҮТ

 

  1.  

Ганболд

Мөнхцэцэг

ГЙ87041304

Булган аймгийн Тэшиг сумын Эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

ЗӨСҮТ

 

  1.  

Тогоохүү

Насанжаргал

КЮ78072004

Өмнөговь аймгийн Зоонозын өвчин судлалын төв

Байгууллага

ЗӨСҮТ

 

  1.  

Хуандаг

Саулегүл

БА93082301

Баян-Өлгий аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

ЗӨСҮТ

 

  1.  

Мөнхбаяр

Эрдэнэчимэг

ГИ86031107

Булган аймгийн Сэлэнгэ сумын эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

ЗӨСҮТ

 

Бичил амь судлалын техникчийн сургалт

 

  1.  

Цэрэндорж

Бат-Өлзий

АЗ94092006

Зоонозын Өвчин судлалын Үндэсний төв

Төрийн сан

УНТЭ

 

  1.  

Эрдэнэбат

Гантөмөр

ИЮ91100533

Завхан аймгийн нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

УНТЭ

 

  1.  

Бэхзориг

Лхагвадорж

ЙУ92080511

Өвөрхангай аймгийн Бүсийн оношилгоо эмчилгээний төв

Төрийн сан

УНТЭ

 

  1.  

Төртогтох

Жавхланбаяр

ИД84040304

Дархан-уул аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

УНТЭ

 

  1.  

Гончигжав

Отгонбаатар

СЕ84062616

Хэнтий аймгийн Зоонозын өвчин судлалын үндэсний төв

Байгууллага

УНТЭ

 

  1.  

Буянтогтох

Саранзаяа

ЙВ92022609

Өвөрхангай Зоонозын өвчин судлалын төв

Байгууллага

УНТЭ

 

  1.  

Буянтогтох

Солонго

ОЮ91040740

Хэнтий аймгийн Зоонозын өвчин судлалын үндэсний төв

Байгууллага

УНТЭ

 

  1.  

хадбаатар

шижиртуяа

ГД86020262

Нийслэлийн "Өргөө" амаржих газар

Төрийн сан

УНТЭ

 

Гемодиализын техникчийн сургалт

 

  1.  

Матай

Нарбота

БЛ90120616

Баян-Өлгий-Баян-Өлгий-Нэгдсэн эмнэлэг

Хувь

УНТЭ

 

  1.  

Баяртогтох

Номинтуяа

ЗК97061101

Дундговь аймгийн нэгдсэн эмнэлэгт

Төрийн сан

УНТЭ

 

  1.  

Батбаатар

Оюун-Эрдэнэ

ДЗ95062406

Говь-Алтай-Говь-Алтай-Нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

УНТЭ

 

  1.  

Төмөрцоож

Төрболд

ОЙ89022752

Увс аймгийн нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

УНТЭ

 

  1.  

Түмэннаст

Төрмөнх

ЕЮ90112610

Дорноговь аймгийн нэгдсэн эмнэлэг

Хувиараа

УНТЭ

 

  1.  

Нямдорж

түвшинжаргал

РЙ85100110

Хөвсгөл аймгийн Мөрөн сум

Хувиараа

УНТЭ

 

  1.  

Батбаяр

Түвшинцэнгэл

НЭ88052570

Төв аймгийн нэгдсэн эмнэлэг

Байгууллага

УНТЭ

 

  1.  

Одбат

Тэмүүлэн

УИ94092731

Улаанбаатар, Сүхбаатар дүүрэг

Хувиараа

УНТЭ

 

Клиник биохими судлалын техникчийн сургалт

 

  1.  

Буджав

Баатархорлоо

ЖВ72113005

Дорнод аймгийн Баян-Уул сумын сум дундын эмнэлэг

Төрийн сан

УНТЭ

 

  1.  

Хойшыбай

Март

ББ73032504

Баян-Өлгий аймгийн Алтанцөгц сумын Эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

УНТЭ

 

  1.  

Гансүх

Доржпагам

ИБ94021204

Завхан аймгийн Баянтэс сум

Хувь

УНТЭ

 

  1.  

Намсрайсүрэн

Шинэхүү

ЕМ95090528

Дорноговь аймгийн нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

УНТЭ

 

  1.  

Доржпалам

Шийрэвбарчин

ТА91071282

Дархан-уул аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

УНТЭ

 

  1.  

Содномбал

Цэнгэлжаргал

ЗА89100325

Нийслэлийн Баянзүрх дүүргийн эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

УНТЭ

 

  1.  

Эрдэнэбилэг

Уранчимэг

ЛЮ88091464

Сүхбаатар-Сүхбаатар-Нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

УНТЭ

 

  1.  

Пүрэвжав

Ичинноров

ОА84062304

Увс аймгийн Баруунтуруун сумын сум дундын эмнэлэг

Төрийн сан

УНТЭ

 

  1.  

Пүрэвжав

Сэндмаа

СЭ68020107

Хэнтий аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

УНТЭ

 

Серологи судлалын техникчийн сургалт

 

  1.  

Эрдэнэ-Очир

Амгаланбаатар

ЛЛ93022516

Зоонозын Өвчин судлалын Үндэсний төв

Төрийн сан

УНТЭ

 

  1.  

Батсэргэлэн

Алтантулга

ИО91061918

Дархан-Уул аймгийн эрүүл мэндийн газар

Төрийн сан

УНТЭ

 

  1.  

Баатар

Дэлэгээ

ОО90042105

Сэлэнгэ аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

УНТЭ

 

  1.  

Алтангэрэл

Элбэгзаяа

УЮ95091703

Нийслэлийн Багануур дүүргийн эрүүл мэндийн төв

Хувь

УНТЭ

 

Эд судлалын техникчийн сургалт

 

  1.  

Хорлоо

Гэрэлсүрэн

ПБ91112601

Арьсны өвчин судлалын үндэсний төв

Хувь

ЭСҮТ

 

  1.  

Ганболд

Мөнхзаяа

ЙБ94031822

Өвөрхангай аймгийн Бүсийн оношилгоо эмчилгээний төв

Төрийн сан

ЭСҮТ

 

  1.  

Баатаржалбуу

Нямжаргал

РД94030104

Хөвсгөл аймгийн Мөрөн сум

Хувь

ЭСҮТ

 

  1.  

Бат-Эрдэнэ

Цэндхорол

ЕГ93051510

Дорноговь аймгийн нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

ЭСҮТ

 

Эрүүл мэндийн бүртгэл мэдээллийн ажилтны сургалт

 

  1.  

Норов

Анхчимэг

ЗЛ88100206

Дундговь аймгийн Сайхан-Овоо сумын эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

АШУҮИС

 

  1.  

Баваасан

Аюуш

ЖД79102764

Дорнод аймгийн Гурван загал сумын эрүүл мэндийн төв

 

АШУҮИС

 

  1.  

Лхагвасүрэн

Батчимэг

ГМ94041001

Булган аймгийн Хишиг-өндөр сумын сум дундын эмнэлэг

Төрийн сан

АШУҮИС

 

  1.  

Лханаасүрэн

Баянжаргал

ИБ86081301

Эмгэг судлалын үндэсний төв

Төрийн сан

АШУҮИС

 

  1.  

Очирпүрэв

Баярмаа

ЖЯ74010804

Дорнод аймгийн Бүсийн оношилгоо эмчилгээний төв

 

АШУҮИС

 

  1.  

Хуанбай

Гульнар

ПВ87070904

Ховд аймгийн Ховд сумын Эрүүл мэнийн төв

Төрийн сан

АШУҮИС

 

  1.  

Тохылдауых

Есенгүл

БЮ95060705

Баян-Өлгий аймгийн Өлгий сум

Хувь

АШУҮИС

 

  1.  

Болдбаатар

Золжаргал

ИС87070802

Зэвсэгт хүчний 017 дугаар анги

Хувь

АШУҮИС

 

  1.  

Баатар

Золжаргал

ГИ96052708

Булган аймгийн Сэлэнгэ сумын Эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

АШУҮИС

 

  1.  

Төмөрчөдөр

Лхагвагарам

ВЖ87092301

Баянхонгор аймгийн Баацагаан сумын эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

АШУҮИС

 

  1.  

Мундгар

Лхагвасүрэн

ОЕ74010305

Увс аймгийн Зүүнхангай сумын Эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

АШУҮИС

 

  1.  

Уатхан

Маржангүл

ББ91122803

Баян-Өлгий аймгийн Ногоон нуур сумын Эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

АШУҮИС

 

  1.  

Төмөр

Мөнхцэцэг

ЗЖ85031608

Дундговь аймгийн Дэрэн сумын Эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

АШУҮИС

 

  1.  

Дагдан

Отгончимэг

МЙ82090800

Сэлэнгэ аймгийн Сайхан сумын Эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

АШУҮИС

 

  1.  

Лхагва

Оюунцэцэг

ЙН82030903

Өвөрхангай аймгийн Төгрөг сумын эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

АШУҮИС

 

  1.  

Баянжаргал

Уранцэцэг

ХК87101206

Хууль сахиулахын их сургуулийн хүн эмнэлэг

Хувь

АШУҮИС

 

  1.  

Энхбалжир

Чимгээ

ПК82030709

Ховд аймгийн Бүсийн оношилгооны төв

Төрийн сан

АШУҮИС

 

  1.  

Болдбаатар

Шинэтуяа

ДБ94021401

Сэлэнгэ аймгийн Цагааннуур сумын эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

АШУҮИС

 

  1.  

Чулуун

Энхмаа

ДН75012301

Говь-Алтай аймгийн Цээл сумын Эрүүл мэндийн төв

 

АШУҮИС

 

  1.  

Жамбаажав

Энхсувд

АЗ88123007

Архангай аймгийн Жаргалант сумын Эрүүл мэндийн төв

Төрийн сан

АШУҮИС

 

  1.  

Ноябрь

Эрдэнэбилэг

ТВ69110369

Дархан-уул аймгийн Эрүүл мэндийн газар

Төрийн сан

АШУҮИС

 

Эс судлалын техникчийн сургалт

 

  1.  

Түвдэн

Мөнхтуяа

ДЮ68110606

Зоонозын Өвчин судлалын Үндэсний төв

Төрийн сан

ЭСҮТ

 

  1.  

Галбадрах

Номиндалай

КГ93091904

Өмнөговь аймгийн Бүсийн оношилгоо эмчилгээний төв

Төрийн сан

ЭСҮТ

 

Компьютер томограф/рентген туяаны техникч

 

  1.  

Мөнхбат

Батдэлгэр

РУ95010119

Хөвсгөл аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг

Төрийн сан

УНТЭ

 

  1.  

Дашдаваа

Түвшинбаяр

 

Сэлэнгэ аймгийн Нэгдсэн эмнэлэг

Байгууллага

УНТЭ

 















 

(Бусад чиглэлийн сургалтын эхлэх хугацааг жич зарлана.)

АШУҮИС – төв байр 302 тоот Арга зүйч Энхтуяа

ХӨСҮТ – Сургалтын алба Ж.Баярсайхан

ЗӨСҮТ – Зоонозын өвчин судлалын үндэсний төв – Агиймаа - 9983-5982

ЭСҮТ – Эмгэг судлалын үндэсний төв – Сургалтын алба

УНТЭ – Улсын нэгдүгээр төв эмнэлэг – Сургалтын алба